Esnafımıza Müjde

28/03/2017

Genel Faliyetlerimiz   


Esnafımıza Müjde

ESNAFIMIZA MÜJDE
Tokat’ta uzun uğraşlarla kurulan SS. Yeni Tokat Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, 2015 mart ayında ilk kredisini vererek Tokat esnaf ve sanatkarının finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuş ve bugüne kadar Tokat esnafına 8.300.000 TL ye yakın kredi vererek esnaf ve sanatkarlarımızı bir nebze rahatlatmıştır. 8.300.000 TL krediden ödenmeyen ve takibe alınan tek bir kredi dahi yoktur.

Amacımız esnafın işini kolaylaştırmak, biz esnaf ve sanatkarımıza güvenerek 25.000 TL ye kadar olan kredilerine ipotek almadan sadece kefille verdik. Biz esnafımıza güvendik çok şükür esnafımızda bizim yüzümüzü kara çıkartmayarak verdiğimiz tüm kredileri günü gününe ödedi.

Esnafımızın soluk alması için elimizi değil, gövdemizi taşın atına koyduk . Çabalarımız ve uğraşlarımızın meyvelerini toplamaya başladık. 2016 Haziran ayı itibari ile her bir esnafımız için kredi limiti 100.000 TL ye çıkmış, kooperatifimiz kendi ayakları üzerinde durmaya başlamış, kredilerin sevk ve idaresi bizlere geçmiştir. Tüm esnaflarımıza hayırlı olsun.

Bizlerin Sırasıyla 5 ve 4. Grup kooperatife yükselişimiz konusunda emekleri geçen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir AKGÜL’ e, Halkbank Tokat Müdürümüz Şenol ŞENGÜL başta olmak üzere tüm Halkbank Tokat şubesi personeline, Tüm Tokat esnaf ve sanatkarlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın artık krediye ulaşması, krediyi temin etmesi, işlerini büyütmesi daha kolay. Aracısız, minnetsiz, himmetsiz kredi esnaf ve sanatkarlarımızın emrindedir.
 
 


yorum yap